Jak wybrac

Modne ostatnio pytanie w jakim celu kupujesz 4 rdzeniowy procesor? Do gier jakoś niespecjalnie, bo na palcach jednej ręki można wymienić te, które korzystają z więcej niż 2. Dotyczy to niektórych nowych tytułów, na przykład Crysis, World in Conflict czy Lost Planet. one efektywnie korzystają już z wielu rdzeni, zwłaszcza tam, gdzie do przeliczenia jest fizyka oraz zaawansowana sztuczna inteligencja przeciwników. Chyba też głównym celem kupowania takiego procesora dzisiaj jest wykorzystywanie go do kompresja Wideo/ Rendering/ do programów które kompresują / kodują ogromne ilości filmów.
Nie powinno to dziwić ponieważ renderowany obraz jest równo rozdzielany na wątki – dosłownie widać podział ról w procesorze.
Kwestia tylko, by oprogramowanie użytkowane na danym komputerze potrafiło wykorzystać więcej niż jeden, czy dwa rdzenie.
Nadmienię, że jeśli rzeczywiście będzie Ci przydatny Quad/Phenom x4 to może pomyśleć o AMD Phenom II, które na dobrą sprawę są przynajmniej równe o ile nie lepsze od Quad’ów..Dzisiaj typowym procesorem do gier jest w tej cenie Intel C2D E8400 3.0GHz na rdzeń, spore możliwości OC, warto się zastanowić..I to tak odnośnie procesora.
RAM może zostać, stosunkowo tani i może wstępnie sprostać w O/C, ale ma Micron’ach to wątpię, żeby udało Ci się kupić..lepiej i drożej możesz zainwestować w OCZ DDR2 4GB dual 2x2GB 1066MHz Heatpipe.
Grafika jest okay, jeśli miałbyś niewiele drożej wersję z 1GB pamięci mógłbym dołożyć.Gdy nas nie stac na kupno tego procesora zawsze mozesz wziasc go na raty kliknij tutaj
Napęd optyczne, proponuje Pioneer 216, to bardzo dobra nagrywarka z jednym z lepszych o ile nie najlepszym laserze..raczej cicha z wysoką korektą błędów, ulepszona wersja 215D. I choć nagrywarka ma prawie żaden wpływ na wydajność, to czasem warto się zastanowić za czym co nie jest “pierwsza lepsza”
Co do zasilacza, może zostać, to stabilne i ciche PSU. Obudowa i w sumie cała seria CM Elite 3xx jest warta polecenia, więc spokojnie, nie musisz tutaj nic zmieniać jeśli pasuje Ci do koloru biurka