Modne wzory

Ponadczasowe, kochają je kobiety w każdym wieku. Paski są nieodłącznym wzorem marynarskich stylizacji. Potrafią być gustowne i eleganckie, a jednocześnie wprowadzać świeżość do ubioru. Cieszą się niesłabnącą sławą i pojawiają się w kolekcjach największych projektantów. Podpowiadamy, jak należy nosić pasiaste ubrania, aby zakryć mankamenty własnej figury i wyeksponować jej atuty.
Eleganckie spódnicew paski, starannie skrojone sukienki czy dobrze dopasowane żakiety. Podłużny wzór można spotkać na każdym rodzaju ubrania. Pasują na przeróżne okazje, niezależnie czy jest to wielkie wyjście czy zwyczajna domówka u znajomych. Paski dobrze wyglądają zarówno w stylizacji do pracy, jak i na wytwornym stroju. Niestety nie można tego samego powiedzieć o każdej figurze, na którą są ubierane. Paski, chociaż modne i często spotykane, bywają zdradliwe i nie pasują do każdego kształtu ciała.
Poziome wzory nie są polecane paniom, które mają kilka zbędnych kilogramów lub mają zbyt zaokrągloną figurę, szczególnie w okolicach talii. Ubierając ubrania z takimi paskami możemy jeszcze bardziej uwydatnić niedoskonałości ciała i optycznie je poszerzyć. To z pewnością nie będzie dobrze wyglądać. Jeśli chcemy zakryć pewne mankamenty naszej figury, lepszym rozwiązaniem będą paski pionowe. Nie tylko zakryją nadprogramowe krągłości, ale jednocześnie wizualnie wyszczuplą talię i nadadzą jej smukły wygląd. Z kolei poziome paski lepiej będą wyglądać na osobach nadmiernie szczupłych, które nie chcą, aby ubrania leżały na nich jak na wieszaku i optycznie powiększyły figurę.
Zakładając pasiaste stroje, należy pamiętać o odpowiednim dobraniu grubości i koloru. Nie poleca się zakładać paski różniące się od siebie wielkością. Przeplatanie grubszych i cieńszych wzorów nie wygląda dobrze i może uwydatnić niedoskonałości figury. Lepiej unikać takich połączeń, na rzecz pasków w jednym rozmiarze. Podobnie sprawa wygląda w przypadku doboru kolorów. Klasycznym zestawieniem jest czerń z bielą oraz biel z granatem. To uniwersalne połączenie, które pasuje do każdej stylizacji. Jeśli jednak poszukujemy ekstrawagancji, możemy dobrać inne odcienie, pamiętając jednak, że nie należy z nimi przesadzać. Dwa, najlepiej kontrastujące ze sobą kolory, będą wystarczającym zestawem.